Αρχική > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > STOIXIMAN SUPER LEAGUE > «Διπλό» ανάσα για τον ΠΑΟΚ, 2-0 τον Λεβαδειακό, με ήρωα Καμαρά!

«Διπλό» ανάσα για τον ΠΑΟΚ, 2-0 τον Λεβαδειακό, με ήρωα Καμαρά!

Νίκη «ανάσα» για τον ΠΑΟΚ, που κέρδισε με 2-0 τον Λεβαδειακό, με τον Καμαρά να έρχεται από τον πάγκο και να σκοράρει!

ΠΑΟΚ Λεβαδειακός

Ο ΠΑΟΚ αν και δύσκολα πήρε το «τρίποντο» απέναντι στον Λεβαδειακό. Ήρωας για την ομάδα της Θεσσαλονίκης ο Καμαρά, ο οποίος, πέρασε ως αλλαγή και σκόραρε!

Μία νίκη που φέρνει την ομάδα του Λουτσέσκου στην πρώτη θέση της Stoiximan Super League

Πρώτο ημίχρονο που θέλει να… ξεχάσει ο ΠΑΟΚ

Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με πολλές αλλαγές, γεγονός που δεν απέδωσε στο πρώτο ημίχρονο.

Ελάχιστες ήταν οι φορές που μπόρεσαν να απειλήσουν στο πρώτο 45λεπτο, ενώ ο Λεβαδειακός δεν άφηνε ανοιχτούς χώρους.

Χαμένο πέναλτι και… χρυσή αλλαγή Καμαρά

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες ήταν καλύτερες και με περισσότερες πρωτοβουλίες.

Στο 61’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα με τον Γκόμες. Ο Τισουντάλι έκλεψε την μπάλα, από τον Τσοκάι πάσαρε στον Μεξικανό, αλλά ο Γκαραβέλης του είπε «όχι».

Στο 70’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά την παρέμβαση του VAR. Ο Μπάλτσι ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

Όλα έδειχναν πως θα έχουμε «λευκή» ισοπαλία ανάμεσα στις δύο ομάδες, αλλά ο Καμαρά είχε αντίθετη άποψη.

Ο μέσος από τη Γουινέα πέρασε ως αλλαγή και στο 86’ με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του!

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ήταν σειρά του ΠΑΟΚ να κερδίσει πέναλτι, μέσω του VAR. Εκτελεστής, ο Σβαμπ, ο οποίος νίκησε τον Γκαραβέλη και έβαλε και τη δικιά του υπογραφή στη νίκη της ομάδας του.

Λόβρεν και Γκόμες έκαναν ντεμπούτο με την ομάδα της Θεσσαλονίκης, με τους δύο ποδοσφαιριστές να μένουν στον αγωνιστικό χώρο για όλο το 90λεπτο. Ενώ, στον πάγκο ήταν και ο Γίρι Παβλένκα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Ν. Παπαδόπουλος): Γκαραβέλης, Λιάγκας, Μεχία (65′ Πλέγας), Παπαδόπουλος, Τσάπρας, Τσοκάι (89′ Κάσσος), Μορέιρα, Πεντρόσο (65′ Κωστή), Μπάλτσι, Ζίνι (53′ Γιαννιώτας), Ρομό (89′ Όζμπολτ)

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ότο (46′ Βιεϊρίνια), Λόβρεν, Κόλεϊ, Γκόμες, Μπακαγιόκο (59′ Καμαρά), Σβαμπ, Μουργκ (72′ Κωνσταντέλιας), Ζίβκοβιτς (72′ Ντεσπόντοφ), Σορετίρε (59′ Τάισον), Τισουντάλι