Αρχική > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > STOIXIMAN SUPER LEAGUE > «Μυθική» σύμπτωση για τον Αστέρα, έξι χρόνια μετά κόντρα στον Ολυμπιακό!

«Μυθική» σύμπτωση για τον Αστέρα, έξι χρόνια μετά κόντρα στον Ολυμπιακό!

Ο Γιαμπλόνσκι άνοιξε το σκορ κόντρα στον Ολυμπιακό, σε ένα «σημαδιακό» λεπτό για τον Asteras AKTOR, ακριβώς έξι χρόνια αργότερα!

Αστέρας

Ένα σουτ και μία έμπνευση από τον Γιαμπλόνσκι, ήταν αρκετά για τον Asteras AKTOR! Η ομάδα της Τρίπολης έκανε το 1-0 κόντρα στον Ολυμπιακό, στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Ωστόσο, εάν ψάξουμε λίγο το παρελθόν, θα βρεθούμε αντιμέτωποι με μία «τρελή» σύμπτωση! Και αυτό, διότι οι Αρκάδες δεν είχαν καταφέρει να σκοράρουν κόντρα στους Πειραιώτες, σε επτά διαδοχικά παιχνίδια, στην έδρα τους!

Η τελευταία φορά που συνέβη κάτι τέτοιο, ήταν πίσω στον Ιανουάριο του 2018. Σε ποιο λεπτό είχε βρει γκολ, τότε, ο Αστέρας; Ξανά, στο 21ο, όταν και προηγήθηκε με τέρμα του Ματίας Ιγκλέσιας!

Εν τέλει, ο Ολυμπιακός κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ, με το 1-1, να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Έκτοτε, οι «ερυθρόλευκοι» μετρούν στην Τρίπολη πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες. Με συνολικό απολογισμό τερμάτων 15 υπέρ και… μηδέν κατά!

Ο Γιαμπλόνσκι λοιπόν, που έβαλε έξυπνα το πόδι του για να αλλάξει πορεία στο σουτ του Ρεγκίς και να μπερδέψει τον Τζολάκη, ηρθε να… σπάσει την κατάρα για τον Αστέρα!