Αρχική > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > STOIXIMAN SUPER LEAGUE > Αυτός είναι ο χρόνος «καθαρού» παιχνιδιού στις καθυστερήσεις του ΑΕΚ- ΠΑΟΚ

Αυτός είναι ο χρόνος «καθαρού» παιχνιδιού στις καθυστερήσεις του ΑΕΚ- ΠΑΟΚ

AEK και ΠΑΟΚ έμειναν ισόπαλοι (20/10, 1-1), σε ένα ματς με πολύ ένταση και που συγκέντρωσε πολλές αντιδράσεις σχετικά με τον χρόνο των καθυστερήσεων που δόθηκε!

ΠΑΟΚ ΑΕΚ

Όλα τα… βλέμματα ήταν στραμμένα στο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ (20/10, 1-1).

Οι δύο ομάδες μας χάρισαν ένα φανταστικό πρώτο μέρος, με πολλές φάσεις, γκολ, ένταση και πάθος.

Το εν λόγω παιχνίδι έφερε και πολλές ανακατατάξεις στη βαθμολογία της Stoiximan Super League.

Με τον Άρη πλέον να είναι στην πρώτη θέση σε ισοβαθμία με τον ΠΑΟΚ.

Πολλές συζητήσεις έγιναν και γύρω από τον χρόνο των καθυστερήσεων που δόθηκε.

Γιατί υπήρχαν παράπονα για τις καθυστερήσεις;

Συγκεκριμένα, στο πρώτο ημίχρονο, ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν έδωσε καθόλου έξτρα χρόνο. Την ίδια ώρα, που είχαν μπει δύο γκολ, αλλά και μία ένταση με τον Ραζβάν Λουτσέσκου, για ένα φάουλ που έγινε πάνω στον Πήλιο.

Στο δεύτερο μισό, υπήρξαν έντονες αντιδράσεις, απ’ όσους ήταν στο γήπεδο, όταν ο τέταρτος διαιτητής σήκωσε τα λεπτά των καθυστερήσεων (τρία λεπτά).

Και αυτό έγινε, καθώς υπήρξαν πολλές φορές που είχαμε διακοπή στον αγώνα παρόλο που δεν είδαμε κάποιο τέρμα. Το εντυπωσιακό της υπόθεσης είναι το πόσα δευτερόλεπτα «καθαρού» χρόνου παίχτηκαν στις καθυστερήσεις.

Πόσο «καθαρό» χρόνο παιχνιδιού είδαμε μετά το 90ο λεπτό στο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ;

Συνολικά, από τα 180 δευτερόλεπτα, στα 46 απ’ αυτά είδαμε ροή αγώνα! Με το που ξεκίνησε να… κυλάει ο έξτρα χρόνος, ο διαιτητής φώναξε κοντά του τους Πιερό και Κόλεϊ και τους έκανε παρατήρηση. Στη συνέχεια ο Μαντί Καμαρά έμεινε πεσμένος στον αγωνιστικό, για χτύπημα που δέχτηκε στο πρόσωπο. Ενώ, η μπάλα κατέληξε μία φορά σε πλάγιο.

Πολλοί θα περίμεναν, πως ο Σλοβένος θα κρατούσε και άλλο χρόνο. Ωστόσο, ακριβώς με τη συμπλήρωση τριών λεπτών σφύριξε για τελευταία φορά στον αγώνα.

Κάτι που έφερε και τις αντιδράσεις του κόσμου, καθώς θεωρούσαν πως με τις συνεχόμενες διακοπές έπρεπε να έχουμε συνέχεια στο παιχνίδι.