Αρχική > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > ΔΙΕΘΝΗ > ΚΟΣΜΟΣ > «Χαμός» από καπνογόνα και οριστική διακοπή στο Αντβέρπ – Μπέρσχοτ!

«Χαμός» από καπνογόνα και οριστική διακοπή στο Αντβέρπ – Μπέρσχοτ!

Ο διαιτητής της αναμέτρησης Αντβέρπ – Μπέρσχοτ, αποφάσισε την οριστική διακοπή της, έπειτα από ρίψη καπνογόνων, σε δύο διαφορετικές περιπτώσεις!

Αντβέρπ Μπέρσχοτ Καπνογόνα

Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ το Αντβέρπ – Μπέρσχοτ, λόγω ρίψης καπνογόνων σε δύο διαφορετικές περιπτώσεις!

Συγκεκριμένα, με το σκορ στο 4-0 υπέρ των γηπεδούχων, το παιχνίδι διακόπηκε οριστικά στο 75ο λεπτό.

Ο Λόταρ Χοντ προχώρησε σε αυτήν την απόφαση, καθώς οι φίλαθλοι των φιλοξενούμενων, δεν έβαλαν… μυαλό. Αρχικά, το ματς είχε προσωρινή διακοπή για 15 λεπτά, έως ότου καθαρίσει η ατμόσφαιρα, όμως μετά την επανέναρξή του, το σκηνικό επαναλήφθηκε.

Οι φίλοι της Μπέρσχοτ, θέλησαν μάλλον να… προστατεύσουν την ομάδα τους απέναντι στην Αντβέρπ και έριξαν για άλλη μια φορά καπνογόνα!

Αυτό αποτέλεσε και την χαριστική βολή στην αναμέτρηση. Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια και δεν επέστρεψαν ποτέ, με το παιχνίδι όπως είναι λογικό, να ολοκληρώνεται πρόωρα.