Αρχική > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > ΔΙΕΘΝΗ > ΚΟΣΜΟΣ > Nations League: Τη… γλίτωσε η Γερμανία στην έδρα της Βοσνίας – «Έκλεψε» τον βαθμό στο τέλος η Ολλανδία!

Δείτε όλα τα αποτελέσματα από τους σημερινούς (11/10) αγώνες του UEFA Nations League.

Η δράση στο UEFA Nations League συνεχίζεται. Σπουδαίες αναμετρήσεις πολλά γκολ και ενδιαφέροντα αποτελέσματα.

Στα δύο ματς της League A της διοργάνωσης η Γερμανία έστω και δύσκολα πήρε το «τρίποντο» απέναντι στη Βοσνία (1-2), ενώ η Ολλανδία τα… βρήκε σκούρα κόντρα στη μαχητική Ουγγαρία (1-1).

Βοσνία Ερζεγοβίνη – Γερμανία

Οι Γερμανοί ξεκίνησαν πολύ καλά την αναμέτρηση και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να… πάρουν κεφάλι στο σκορ.

O Γκρος στο 25ο λεπτό με σουτ έστειλε την μπάλα ελάχιστα εκατοστά άουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα ήρθε το πρώτο γκολ της αναμέτρησης. Ο Βιρτς έστρωσε την μπάλα στον Ουντάβ και αυτός με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν ξανά στο 32ο λεπτό, αλλά το γκολ του Κλάιντιστ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Ωστόσο, τέσσερα λεπτά αργότερα δεν τη… γλίτωσαν οι γηπεδούχοι. Με τον Ουντάβ να σκοράρει το δεύτερο γκολ της βραδιάς.

Ο ποδοσφαιριστής της Στουτγκάρδη παραλίγο να σημειώσει χατ-τρικ, αλλά στο 58’ του ακυρώθηκε γκολ για οφσάιντ.

Οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και στο 71’ μείωσαν στο σκορ με τον Έντιν Τζέκο. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Ουγγαρία – Ολλανδία

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Ουγγαρία λίγο έλειψε να κάνει τη… ζημιά στην Ολλανδία.

Μπορεί οι «οράνιε» να είχαν την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν το γκολ.

Στο 32’ ο Σάλαϊ άνοιξε το σκορ και έβαλε μπροστά την ομάδα του.

Η ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν συνέχιζε να χάνει ευκαιρίες και στο 79’ έμεινε με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας αποβολής του Βίρτζιλ Φαν Ντάικ. Η ισοφάριση ήρθε στο 83ο λεπτό με τον Ντάμφρις να δίνει τη λύση.