Αρχική > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > ΔΙΕΘΝΗ > ΓΕΡΜΑΝΙΑ > Πώς να ξεχάσει αυτό το ματς ο Τζίμας; «Λύτρωσε» τη Νυρεμβέργη, αποβλήθηκε και νίκησε! (video)

Μπήκε ως αλλαγή στο 58’ κόντρα στην Ουλμ και… έζησε τα πάντα! Ο Στέφανος Τζίμας δεν θα ξεχάσει ποτέ αυτό το ματς με τη Νυρεμβέργη!

Μα τι παιχνίδι ήταν αυτό για τον Στέφανο Τζίμα!

Ο Έλληνας επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι με την Ουλμ στο 58ο λεπτό και στο 64’ πέτυχε το «παρθενικό» του τέρμα με τη Νυρεμβέργη, στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας!

Ένα γκολ ξεχωριστό τόσο για τον ίδιο, όσο και για την ομάδα του, αφού έκανε το 1-1 και την έβαλε εκ νέου στη διεκδίκηση του παιχνιδιού!

Μάλιστα, οι συγκινήσεις δεν τελείωσαν εκεί για τον χαρισματικό φορ. Η γερμανική ομάδα έκανε τελικά την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 1-2, χάρη σε πέναλτι στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ ο Τζίμας, μόλις ένα λεπτό αργότερα, αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα!

Πώς να ξεχάσει αυτήν την αναμέτρηση ο 18χρονος ταλαντούχος επιθετικός, που ανήκει φυσικά στον ΠΑΟΚ;