Αρχική > ΜΠΑΣΚΕΤ > STOIXIMAN GBL > ΑΕΚ με… τσίτα τα «γκάζια», κέρδισε με 30αρα την Καρδίτσα!

ΑΕΚ με… τσίτα τα «γκάζια», κέρδισε με 30αρα την Καρδίτσα!

Η ΑΕΚ συνέχισε εντυπωσιακά στη Stoiximan GBL, νικώντας με 96-65 (12/10) την Καρδίτσα! «Τρελός» αριθμός ασίστ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο!

ΑΕΚ Καρδίτσα

Η ΑΕΚ έπαιξε εξαιρετικό μπάσκετ απέναντι στην Καρδίτσα και στο φινάλε, πήρε εμφατική νίκη με 96-65 (12/10)! Έκανε το 2/2 στη φετινή Stoiximan GBL και συνεχίζει αήττητη σε όλες της διοργανώσεις.

Το σύνολο του Ντράγκαν Σάκοτα κυριάρχησε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης «κρύβοντας» την μπάλα. Μόνο στο πρώτο ημίχρονο, είχε 18 (!) ασίστ, τελειώνοντας το ματς με 26.

Μπράιτς (21 π) και Χαμπ (22 π) είχαν τα «ηνία» στο σκοράρισμα. Κουζμίνσκας (15 π) και Νετζήπογλου (11 π) ακολούθησαν. Εξαιρετικός για τους φιλοξενούμενους ο Γουότσον, που «σταμάτησε» στους 17 πόντους, αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει την τροπή του ματς.

Κάπως έτσι, γράφτηκε το τελικό 96-65 στο ΑΕΚ – Καρδίτσα και όσοι έδωσαν το «παρών» στο κλειστό των Άνω Λιοσίων, απόλαυσαν όσα είδαν στο παρκέ.

Επόμενο ματς για την ΑΕΚ, απέναντι στη Βόνη, εκτός έδρας, την ερχόμενη Τρίτη (15/10, 21:00) στο πλαίσιο του Basketball Champions League.

Τα δεκάλεπτα: 23-9, 50-33, 69-47, 96-65

Δείτε τα στατιστικά του ΑΕΚ – Καρδίτσα με ένα κλικ ΕΔΩ.