Αρχική > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > ΔΙΕΘΝΗ > ΚΟΣΜΟΣ > «Κάντε όσα θέλετε»: Απίθανος Διούδης, έπιασε πέναλτι, δόθηκε επανάληψη και το έκανε ξανά! (video)

Τα έκανε όλα σωστά ο Σωκράτης Διούδης! Ακόμα κι αν δόθηκε επανάληψη σε πέναλτι που απέκρουσε, δεν «λύγισε» και το έπιασε ξανά!

Διούδης Γκαζιαντέπ

Απέκρουσε πέναλτι και μετά το… έκανε ξανά στην ίδια φάση ο Σωκράτης Διούδης!

Ο Έλληνας γκολκίπερ της Γκαζιαντέπ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στο ματς με την Εγίουπσπορ. Στο 45ο λεπτό, ο Ακμπάμπα εκτέλεσε πέναλτι, όμως είδε την προσπάθειά του να αποκρούεται.

Ωστόσο, ο Διούδης είδε τον διαιτητή να υποδεικνύει επανάληψη. Γιατί; Διότι, ο 31χρονος τερματοφύλακας δεν πατούσε τα πόδια του στη γραμμή του τέρματος.

Στο επαναληπτικό χτύπημα, οι γηπεδούχοι αποφάσισαν να αλλάξουν εκτελεστή. Έτσι, ο Τιάμ ήταν εκείνος που ανέλαβε αυτή τη φορά την ευθύνη. Και πάλι, όμως, το αποτέλεσμα δεν άλλαξε!

Ο Διούδης είχε ξανά την ίδια απάντηση, απέκρουσε το πέναλτι και κράτησε το 1-1 για την ομάδα του.

Παρ’ όλα αυτά, εν τέλει τίποτα δεν ήταν αρκετό, για να αποσοβήσει την ήττα για την Γκαζιαντέπ, που έχασε με 3-1 από την Εγίουπσπορ.